Menü betöltése...
»Utazás»Egyiptom
Bejelentkezés
Várj...
E-mail:
Jelszó:
Bejelentkezés

Egyiptom

Egyiptom, Memphisz - Mit Rahina

Bár később nem mindig volt uralkodói székhely, jelentősége soha nem halványult el a fáraók korában. Alapítójának Ménész királyt tartják (krisztus előtt 3100 körül), aki Memphiszből kormányozta az egy korona alatt egyesített Alsó- és Felső-Egyiptomot. A Delta-vidék déli csücskénél fekvő város ellenőrzése alatt tartotta a fontos vízi és szárazföldi kereskedelmi utakat…

Egyiptom, Gíza - A Gízai-fennsík

Közel 5000 évvel ezelőtt, amikor Egyiptom fővárosa Memphisz volt, az uralkodók a Gízai-fennsíkon építtették fel monumentális síremlékeiket. Kevesebb, mint 100 év alatt három hatalmas piramis-komplexum épült fel. A halott királyt hajón vitték a völgytemplomba, ahonnan a rituális szertartások után a halotti templomhoz vezető fedett folyosón szállították…

Egyiptom, Királyok völgye

A Királyok völgye Egyiptom középső részén helyezkedik el, ezen a helyen királyok és nagy hatalmú nemesek számára épültek sírok. A vádi két völgyből áll, a keleti, ahol a legtöbb királyi sír található és a nyugati völgyből. A területen sok és jelentős régészeti kutatást végeztek az elmúlt 150 évben. A legújabb korban a völgy Tutanhamon sírja miatt…

Egyiptom, Hurghada - Panorama Bungalows Resort

Idézet a prospektusokból (saját szavainkkal kiegészítve): A modern építészeti stílusú szálloda egy főépületi részből, egy hosszú melléképületből, mely az Aquarium bal partján húzódik végig, illetve több kis hangulatos bungalowból áll, mely az Aquarium jobb oldalán fekszik. Közvetlenül a Vörös-tenger partján van, kb. 10-10 percre (egy jó taxisofőrrel) Hurghada és el-Gouna belvárosától…

Egyiptom, Deir el-Bahari, Hatsepszut temploma

Deir el-Bahari Luxorral szemben helyezkedik el, a Nílus nyugati partján. A neve annyit jelent „Az északi monostor”. Ez halotti templomok összessége, több fáraó is épített a komplexumhoz, de a legintenzívebb Hatsepsut temploma Deir el Bahar Egyiptom Halotti templomaként épült a híres Deir el-Bahar, melynek arányai nagyon szépek, kiképzése teraszos…
Várj...
Saját utazási blog
Készíts Te is egy utazási blogot!
Tedd közzé, hogy merre jártál a nagyvilágban, vagy hozz létre egy bakancslistát és gyűjtsd össze, hogy hova szeretnél még eljutni!

Egyiptom, Karnak - Amon-templom

Az épületegyüttes már a méreteivel is, az udvarok, csarnokok, oszlopsorok, óriásszobrok végtelen sorával, a hatalmas szent tóval lélegzetelállító hatást kelt az odalátogatóban. A kiterjedt templomkerület szíve az istenek királyának, Amonnak szentelt templom. A XI. dinasztia korában még csak egy egyszerű templom állt itt, de a későbbi korokban alig…

Egyiptom, Hurghada, Makadi Bay, Hotel Makadi Palace*****

Hurghadá-tól délre 40 km-t buszoztunk szemetes homokkupacok közt mire megérkeztünk a hotelunkhoz: a Makadi Palace*****-hoz. A kapu után egy filmbe illő kulissza tárult elénk. Csodálatos, hogy mit varázsoltak a turistáknak! Mintha egy palotában lettünk volna az 1001 éjszaka meséiben. Pálmákkal, virágokkal, 8000 m²-es úszómedencével és zöld gyeppel…

Egyiptom, Luxor, Karnak templom

Érdemes megnézni a Karnak templom romjait, hiszen ebben az emberiség által valaha épített legnagyobb templomegyüttesben 30 fáraó uralkodott és építkezett. Amúgy romjaiban is lenyűgöző ez a komplexum, főleg a gigantikus oszlopcsarnok, ahol 134 darab papiruszfejes hieroglifás oszlop a maga 21, illetve 15 méteres magasságával kelt mágikus hatást. Körülbelül…

Egyiptom, Beduinfalu/ Jeep-szafari

Ezen a napon sivatagot akartunk nézni: dűnéket, homokot, koszt akartunk lábunk alá, testünkön, fogunk között. A jeep-be éppen elterpeszkedtünk mire kiderült, hogy még hat embert akarnak mellénk begyömöszölni. Szerencsére velünk utazott az idegenvezető, ami jó jel arra is, hogy a legjobb autóvezetőt kaptuk... egy vicces arab bácsit, aki állandóan csapkodta…

Egyiptom, Kairó - Citadella / al-Qalaa

Egyiptom uralkodóinak csaknem 700 éven át a Citadella (al-Qalaa) adott otthont. Szaláh ed-Din (Szaladin) a híres muszlim hadvezér alapította 1176-ban és az őt követő mameluk szultánok és török helytartók bővítették tovább. Kairó leglátogatottabb nevezetessége három, falakkal és csipkézett tornyokkal körülvett részből áll, melyek közül a déli rész a leghíresebb…

Egyiptom, Szakkára - Dzsószer lépcsős piramisa

Szakkára az egyik leggazdagabb régészeti lelőhely Egyiptomban. Az itt látható emlékek a legkorábbi egyiptomi síroktól a kopt keresztény kolostorokig több mint 3000 év történetét ölelik fel. Szakkára az óbirodalmi főváros, Memphisz királyi temetkezőhelye, nekropolisza volt. Ahogy nőtt Memphisz, úgy nőtt tőle nyugatra a halottak városa is, amely végül…

Egyiptom, Kairó - Khán el-Khalíli

Kairó iszlám negyedének megismerését a középkori bazárral érdemes kezdeni. A Khán eredetileg a Sári el-Muizz lídin Allah és a Mídán Huszein közötti területet foglalta el, mára azonban felöleli a környező utcákat is, ahol északra és délre, egészen a régi kapukig, több, mint egy kilométer hosszan sorakoznak az árusok. A fűszerektől az emléktárgyakig…

Egyiptom, Kairó - Egyiptomi Múzeum

Kairó leglátogatottabb múzeuma büszkélkedhet a világ leggazdagabb fáraókori gyűjteményével. Az első egyiptomi nemzeti múzeumot Auguste Mariette (1821-1881), francia egyiptológus alapította 1863-ban. A fáraók kincseit bemutató múzeum 1902-ben nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt. Mintegy 120 000 tárgyat állítottak ki a termekben és még többet őriznek az alagsorban…

Egyiptom, Colossi of Memnon/ Memnón- kolosszusok, átkelés a Níluson

Ezen a napon hajókázás volt programon, tehát megcéloztuk a pár méterre folyó Nílust. Tágra nyílt szemmel bámultuk a tükörablakos luxuscirkálót és éppen a feljáratot kerestük mikor beszólt az idegenvezetőnk, hogy - „Ugye milyen szép hajó???... a mienk éppen előtte parkol. ...- valóban az árnyékában észre se vettük először a kis nyitott motoros lélekvesztőt!…

Egyiptom, Hatsepszut szentélye

Ismét buszozás, majd gumikerekű kisvasúton gurulás a Hatshepszut- szentély felé, ahol 1997. november 17.-én az egyik egyiptomi szélsőséges szervezet 58 turistát és négy egyiptomit mészárolt le. Azóta kevesebb a turista és a bevétel, ami egy ilyen országban, ahol legtöbben a turizmusból élnek egy hatalmas érvágás. Erre mondják, hogy a kígyó a saját farkába…

Egyiptom, K!SS*A királyok völgye

A királyok völgyébe (a fáraók és nemesek temetőhelye) nem szabadott fényképezőgépet bevinni. De sok fényképeznivaló nem is volt, mert a falakra festett hieroglifákon kívül különös látnivaló nincs, a három sírkamrából amit megnéztünk, csak egyben állt egy szarkofág. Mégis meglepően hat a tágas tér, mert az ember valami szűk kriptára számít először. Lent…

Egyiptom, Hurghada, quad safari

Egy félnapos quadozás a sivatagban és a kék hegységben. Látogatás a beduinoknál. Vízipipa,tea.

Egyiptom, Nílus,Luxor-Assuan

Egy hetes hajóút a Níluson Luxor-Assuan.
Oszd meg ezt az oldalt: Egyiptom

Facebook

Twitter

Viber

Messenger

WhatsApp

Telegram

Skype

Blogger

Flipboard

LinkedIn

Reddit

Buffer

E-mail

Gmail