A Provence-i partraszállás. Az eredetileg az Overlord hadművelet napjára tervezett Provence-i partraszállás 1944. augusztus 15-én nem volt annál kevésbé fontos a Szövetségesek kísérletében Európa visszafoglalására…
Cherbourg és Hitler. A normandiai partraszállásokat követően a Cherbourgi csata életbevágó volt. A végső offenzíva június 25-én földön, égen, levegőben biztosította a Szövetségesek első nagy győzelmét a partraszállás óta…
A kristálykoponyák rejtélye. Vajon valójában ősi népek alkották, vagy földönkívüli eredeteik vannak? A nyugati múzeumok felültek ennek, amíg ki nem derült, hogy egy régiségkereskedő csináltatta őket a 19…
A piramisok titkai. A gízai nagy piramis Egyiptomban a világ egyik csodája, de vajon mikor épült, milyen célból, ki által, és mit tehet a vitához a legkorábbi piramis, a Dzsószer-piramis Saqqaránál?
A fűnyíró - hogyan segít a légpárnások technológiája kertünk rendben tartásában? A golyóstoll - mi köze a növényeknek kedvenc íróeszközünkhöz? És a görkorcsolya.
Nápoly. Alexander Armstrong és Dr. Michael Scott felderítik a Vezúv mindig jelenlevő vulkánját, és elmerülnek a földalatti terek labirintusában, melyek segítettek felépíteni és fenntartani Nápolyt.
A nagy piramis. Egy 4500 éves naplóval és egy radikálisan új megközelítéssel Peter James mérnök és Mark Lehner régész elhatározza, hogy megoldja Egyiptom legnagyobb rejtélyét: hogyan épült a nagy piramist?
A bankár, a norvégok és a bomba. Nehézvíz az atombombák készítéséhez a II. világháborúban. Amikor 1940-ben megszállták a németek Norvégiát - az egyetlen országot, ahol volt - terv kellett megakadályozni, hogy Hitler használja azt…
Az élet Európa várainak falai mögött. A várak a hatalom bástyái voltak, de vajon milyen volt az élet a falaikon belül? Követjük a fejlődésüket egyszerű faerődökből a legkidolgozottabb erődítményekig és rezidenciákig…
Egy lovagrend tündöklése és bukása. A templomos lovagokat különleges vallási-katonai rendként alapították a középkori lovagság hagyományán belül, de a rend felemelkedése és bukása számos titkot és rejtélyt rejt…
Lehet gyűlölni őket, lehet rajongani értük, de egyet nem lehet tagadni. A lőfegyverek alapvetően megváltoztatták a háborúk arculatát.
Gyűlik a vihar. A Nagy Háború után a győztesek aláírják a Versailles-i békeszerződést. A sorozat azzal kezdődik, hogy feltárjuk az I. világháború utáni 20 évet, és a II. világháború kitöréséhez vezető eseményeket…
Frontvonalbeli és civil történetek amatőr felvételei kínálnak új bepillantást a háború előtti Németország életébe, és a háború korai napjaiba. A náci kontroll mindent átjár; az antiszemitizmus nyílt.
2010-ben a gladiátorok barakkjának összeomlása a világ figyelmét Pompei sanyarú állapotára vonta; az Európai Közösség és az olasz kormány 150 millió eurót szabadított fel a város megmentésére.
Behemótok. Amint a háború léptéke idővel nőtt, a gépek mérete is nőtt. A háború örökre megváltozott attól a pillanattól, hogy az I. világháború brit tankjai megtörték a lövészárok-háború patthelyzetét…
A tudós és a harc Görögországért. 1942 októberében Monty Woodhouse-t Görögországba dobták le ejtőernyővel, hogy felfordulást csináljon. Partizánok vegyes csapatával az egész háború egyik leglátványosabb küldetését viszi majd véghez…
Az erőszak magjai 1918-22. 1922-ben, amikor a fasiszta mozgalom megszerezte a hatalmat Olaszországban, egy alig ismert politikai agitátor, Adolf Hitler példaképe Mussolini volt. Hitler célja? Hatalmat szerezni Németországban…
1945 elején Berlin abban a tévhitben leledzett, hogy túl fogják élni a háborút; amint a háború egyre közelebb ér a metropoliszhoz, minden visszaad a gyökereiig, nem mutatva könyörületet.
Buck Ruxton - A kirakós gyilkosságok. Dr Ruxton egy indiai származású orvos volt, csendes életet élt, rejtegette erőszakos, féltékeny énjét. Éveken át hűtlenséggel vádolta feleségét, mígnem 1935-ben féltékenysége eluralkodott felette…