6

Sztárbox - 6. rész

Reality (2023)

RTL+Film adatlapja

Az igazán ütősnek ígérkező, élő show-műsorban három súlycsoportban csapnak össze a hazai sztárvilág csillagai. A versenyzők női könnyű-, férfi közép- és férfi nehézsúlyban mérik össze tudásukat, a többfordulós sportesemény keretében a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban.

A sztárok felkészüléséről több hónapja az olimpiai-, világ- és Európa-bajnok, Kovács Kokó István és szakemberekből álló csapata gondoskodik.

A Sztárbox műsorvezetői: Csobot Adél, Szujó Zoltán és Héder Barna.

Hozzájuk csatlakozik A Tanár című sorozatból, a Celeb vagyok, ments ki innen! című realityből is ismert

Varga Ádám színész, aki műsorvezetőként a Sztárbox social felületein fog feltűnni.

A női könnyűsúlyban 4x1,5 perc, míg a férfi közép- és nehézsúlyban 4x2 perces menetek során mérik össze erejüket a versenyzők. A menetek között 1 percük lesz arra, hogy felkészüljenek az újabb összecsapásra. A versenyzők 14 unciás kesztyűkkel küzdenek. A mérkőzésekre a három rászámolás szabálya érvényes, a harmadik rászámolás automatikus TKO-t, azaz technikai kiütést jelent. A bíró alkalmazhat álló rászámolást is, vagyis, ha úgy ítéli meg a versenyző állapotát, akkor a rászámolást már a versenyző álló helyzetében is elkezdheti vagy akár be is szüntetheti a találkozót. A Sztárbox a 10 pontos pontozási rendszert alkalmazza, azaz minden menet győztese 10 pontot kap, a vesztes pedig teljesítményétől függően kevesebbet. Ha valaki mind a 4 menetet megnyeri, 40 pontos maximális pontszámot kaphat. Minden mérkőzés előtt a bíró ellenőrzi a felszereléseket (foggumi, mélyütésvédő, mellvédő, bandázs, bokszkesztyűk). A versenyzők csak amatőr bandázst használhatnak. Vazelin és adrenalin használata megengedett.

Férfi nehézsúly: Árpa Attila–Pintér Tibor

A negyeddöntőkre, elődöntőkre és döntőre az Eventim alábbi felületén tudnak jegyet vásárolni az érdeklődők.