Portwenn, a képzeletbeli tündéri cornwalli halászfalu a helyszín, ahol a fenti szavak elhangzottak. Itt él Doctor Ellingham, a megnyerő londoni sebész - vagy nem is annyira megnyerő? Inkább kiborító. Az ő antiszocializációs folyamatáról szól az angol tévéfilmsorozat, mostanában a Duna tévén.
Az igazi helyszín Port Isaac, a tündéri cornwalli halászfalu…▶
Észak - Írország. Antrim megye.
A közepes méretű üdülővárosnak szép a homokos strandja és a kikötője.
A közelben áll Guglielmo Marconi emlékműve. Az ő asszisztense küldte innen a Rathlin-szigetre az első drót nélküli üzenetet 1898-ban.
Az augusztusban rendezett Oul' Lammas Fair, Írország egyik legősibb vására. Vehetünk méhsejt alakú karamellát és…▶
Belfast volt az egyetlen város, melyet teljesen átformált az ipari forradalom Írországban. Hajóépítő-, vászon-, kötélkészítő-, és dohányipara miatt népessége az első világháborúra 400 000-re növekedett. A politikai viszályok és a régi ipar hanyatlása sokat rontott a gazdasági életen, de a megújulási projektek, mint az Odyssey Complex a Queen's Quayen…▶
A Piccadilly Circus London egyik híres tere, útkereszteződése. Westminster városrész West End kerületének központja. 1819-ben épült, összekötve a Regent Streetet a forgalmas Piccadilly bevásárlóúttal.
A tér ma London egyik fő látványossága. A Shaftesbury Avenuet, a Haymarketet, a Conevtry Streetet (a Leicester Square felé), illetve a Glasshouse Streetet kapcsolja össze…▶
Zord, kopár, köves, tőzeges a táj. Csak a sárgás bokrok és a birkák tarkítják. Több hegy is meghaladja az ezer méteres magasságot, a Ben Nevis 1343 m. Hihetetlen! Kemény, barátságtalan, lakatlan vidék.
Késő este érünk vissza Edinburghba.
▶
Készíts Te is egy utazási blogot!
Tedd közzé, hogy merre jártál a nagyvilágban, vagy hozz létre egy bakancslistát és gyűjtsd össze, hogy hova szeretnél még eljutni!
Walter Scott világába látogatunk. A Tweed folyó partján fekszik ez a romantikus kastély. Az író személyes tárgyai, dolgozószobája, értékes fegyver gyűjteménye látható. Meghalni is ide tért vissza.
▶
A brit királyság egyik hatalmas egyetemi városa, 22 kollégiummal.
Itt található a 2. legnagyobb könyvtár, színház, múzeum, a Christ Church katedrális és ma is áll az 1264-ben épített Merton College.
▶
Középkori városfallal körbevett óvárosban áll a katedrális. 1184 óta többször átépítették, bővítették. Gyönyörű a később hozzáépített késő gótikus, legyező díszítésű boltozata. Becket Tamás meggyilkolásának helyét négyszögletes kő jelzi. IV. Henrik és Navarrai Johanna sírja is itt található.
A városban ma is megmaradt néhány értékes Tudor stilusú favázas ház…▶
Másfél órás út várt a kompon, de most is gyönyörűen sütött a nap, a szél is fújt.
Dover híres fehér szikláinak képével búcsúzott Skócia, Anglia. Calaistól még egy éjszakai pihenő Metznél, utána már irány Budapest.
▶
Canterbury egy hangulatos kisváros barátságos utcákkal, egyenruhás diákokkal, szokatlan és ijesztő módon az utca bal oldalán közlekedő autósokkal, minden utcájában minimum három szuvenír árus bolttal és egy óriási katedrálissal.
A szuvenír árusok mellett még különféle kis kajáldák voltak szép számmal, így megkóstolhattuk az első igazi angol villásreggelinket…▶
A valaha királyi rezidenciaként működő monumentális parkban 15000 Fontért vásárolhattunk volna éves golfbérletet, de ehhez nem volt kedvünk. Inkább körbejártunk egy kicsit, megtekintve az óriásira nőtt növényzetet, az impozáns kastélyt és a hozzá tartozó botanikus kertet. Az állatok, mint azzal később többször is szembesültünk, nagyon barátságosak voltak…▶
Másnap reggel elindultunk a szép lila buszunkkal Londonba, ahol először fakultatív program lehetőségek között választhattunk. Akik hírességekkel szerettek volna fotózkodni, még ha csak viaszból is voltak a Madame Tussaud’s panoptikumba indultak, akiket a nyomozósdi világ vonzott a Sherlock Holmes Múzeumot látogatták meg. Néhányan pedig metrón mentek…▶
Következő állomásunk a British Múzeum, ami egyike a világ legnagyobb, az emberi történelemmel és kultúrával foglalkozó múzeumainak. Gyűjteményei – melyek több mint 13 millió tárgyból állnak – a kezdetektől a jelenkorig mutatják be az emberi kultúra történetét.
Különböző termekben különböző kultúrákban találhattuk magunkat, az ott töltött időnk alatt nem is tudtuk az egészet bejárni…▶
Másnap, miután átverekedtük magunkat a reggeli dugón, a Westminsteri apátság volt a célpont, mely az angol gótikus építészet remekműve, gyönyörű.
A székesegyház ablakai Anglia legszebb gótikus ablakai közé tartoznak. A nagyméretű, háromhajós épület ötoldalú, öt kápolnával körülvett szentéllyel zárul. A nyugati homlokzat alsó része a 15. századból származik…▶
A Szent James parkon átsétálva szerettünk volna eljutni a Buckingham Palotáig, amit némileg nehezített a szabadon mászkáló állatsereg, és az is, hogy lépésenként meg kellett állni fotózni, mert mind aranyosak voltak.
A St. James Park, magyarosabban Szent Jakab Park London szívében, Westminsterben található. A park nevét a korábban itt található…▶
A Buckingham palotától a Piccadilly Circus színes, villogó fényreklámokkal felszerelt sarokháza mellett, és a kínai negyeden át elindultunk a Trafalgar térre.
Útközben még belebotlottunk a több emeletes M&M World áruházba, ahol a ruháktól a mindenféle kiegészítőkig mindent a népszerű csoki inspirált.
A Trafalgar tér London egyik legnevezetesebb köztere…▶
A Stonehenge-hez érve furcsa volt, hogy egy kőrakást ennyire tud élvezni az ember. Persze erről az is tehet, hogy idegenvezetőnk hosszasan részletezte a kövek történetét. Valójában a legmegdöbbentőbb azzal szembesülni, hogy a fizika törvényei szerint ezek a kövek nem lehetnének ott.
Akik nem vettek jegyet, mert hogy majd kívülről is látják a hatalmas…▶
Miután reggel utoljára elhagytuk a szállásunkat, a Tower-hez indultunk, mielőtt még Angliát is elhagytuk volna.
A fekete hollók a helyükön voltak, tehát úgy tűnik, hogy a birodalom egyelőre nem omlik össze. Ugyanis a legenda szerint, ha a hollók elhagyják a Towert, elpusztul a Tower, a monarchia, sőt az egész birodalom is.
A Tower egy több erődített…▶
A 19. század végén szükségessé vált Londonban egy újabb közlekedési kapcsolat létesítése a Temze felett, mely a megépült hidaknál keletebbre, a tengerhez közelebb helyezkedik el.
London számára a tengeri kapcsolat azonban a városon belülinél is fontosabb volt, így a parlament előírta, hogy a hídnak biztosítania kell a legnagyobb tengeri hajók áthaladásának lehetőségét is…▶