Menü betöltése...
»Utazás»MC BUBU utazási blogja
Bejelentkezés
Várj...
E-mail:
Jelszó:
Bejelentkezés
Utazási blog

MC BUBU utazási blogja
196  1  0

MC BUBU utazási blogja

Magyarország, Mecseknádasd, Schlossberg-templomrom

Sajnos, eléggé szemerkélt az eső, ez látszik a fotóimon. Mecseknádasd Baranya megye keleti részén, a Kelet-Mecsek Tájvédelmi Körzet területén található. A hegyek közt eredő, régebben mindig bővizű Öreg- vagy Rák-patak (ma: Réka-patak) a lapos részeken kiterjedt nádas-zsombékos területekkel volt körülvéve. Erre utal, hogy a települést a legkorábbi okmányokban…

Magyarország, Dunakömlőd / Dél-Mezőföldi Tájvédelmi körzet (Gyűrűsi völgyrendszer)

A Gyűrűsi-völgyrendszer fővölgye az északnyugat-délkeleti lefutású, 11 km hosszú Gyűrűs-völgy, amelynek aljában a Gyűrűs-patak csörgedezik. A fővölgybe több kisebb-nagyobb mellékág csatlakozik, melyekből újabb völgyek ágaznak ki, s még ezek is tovább tagolódhatnak. A völgyágak hossza összesen több mint 60 km! Ha gyalogtúránk során ezeket mind be szeretnénk…

Magyarország, BÁND - Essegvár

Az Essegvár romjai Veszprém megyében, Bánd községben találhatóak, Veszprémtől nyugatra (12 km), Herendtől keletre (4 km). A 8-as főközlekedési úton közelíthető meg. A mészkőszirtről gyönyörű körpanoráma nyílik a környékre. A vár romjait Bánd község határában, a Séd patak mellett emelkedő mészkőszirt nyugati végén találjuk. A faluból kis turistaúton közelíthetjük meg…

Magyarország, TÉS - Szélmalmok és kovácsműhely

Tés község a Bakony legmagasabban fekvő települése, a tenger szintje felett 461 méter magasan lévő fennsíkra települt. A Tési-fennsík a Bakony-középhegység keleti részén terül el, településtörténete messze a sejtelmes őskorba nyúlik vissza. Ezt az erdőktől övezett fennsíkot már az ókor embere is megszerette. A rómaiak is alkalmasnak találták a megtelepedésre…

Magyarország, KEREKI - Fejérkő vára

Még tavaly, szeptember 01-én voltunk itt. Szántód Kőröshegy felől Kerekire beérve, jobbra egy kis úton (Dózsa György út) kell elmenni, a falu végén van egy kis parkoló. Innen gyalog lehet felmenni. A táj gyönyörű, ahol mi felmentünk, nagyon meredek, a várhoz közelítve egyre meredekebb. Vizes időben nem érdemes ezt az utat választani, hanem a hegyet megkerülve, lankásabban felfele…
Várj...
Saját utazási blog
Készíts Te is egy utazási blogot!
Tedd közzé, hogy merre jártál a nagyvilágban, vagy hozz létre egy bakancslistát és gyűjtsd össze, hogy hova szeretnél még eljutni!

Magyarország, Eltűnt Árpád-kori falu 20 - Kerekikál falu

A későbronz-koravaskori földsánccal körülvett földvár tövében áll a jó állapotban lévő templomrom. A terület a honfoglaló Kál-Horka szálláshelye lehetett, valószínű, hogy a Horka nemzetségbe tartozó Bulcsú vezér is innen indult kalandozó-portyázó hadjárataira. Konsztantinosz bizánci császár 950-es években írt művében, valamint XIII. és XIV. századi…

Magyarország, BUDAPEST - Ady liget / Remeteszőlős

A hetemet töltöttem itt. A hegyek gyönyörűek, a kilátás gyönyörű. Nagyon kellemes séta tehető a Remeteszőlős - Ördög árokban, és a turistautakon. A Hosszú-Erdő-hegy délkeleti lankás lejtőjén helyezkedik el, a Hűvösvölgytől északnyugatra. Határa a Rézsű utca 82. szám alatti telek északnyugati oldalától a Rézsű utca – Nagykovácsi út – Feketefej utca…

Magyarország, Eltűnt Árpád-kori falu 5 - Ecsér

Nagyon szépen ránk maradt rom. Csak átutazóban jártam erre, érdemes megállni egy kis pihenőre. A múlt szól ezekből a falakból. A torony romjai 1733-ban még álltak. 1082-ben község állt ezen a helyen, melynek temploma a XII. században épült. A régészeti kutatás feltárta egy egykori lakóház alapjait is. A jelenlegi rom a XIV. században épülhetett. További…

Magyarország, Sirok, Siroki vár

A Bükk és a Mátra határán a Tarna-patak észak felé kiszélesedő völgye felett áll a vár. A középkorban a Tarna-völgyében észak felé vezető utak lezárására és ellenőrzésére igen alkalmas helyen épült, bár elsősorban földesúri magánvár colt, stratégiai szerepet alig játszott. A vár két külön részre tagozódik. A felső vár eredetileg belsőtornyos, szabálytalan…

Magyarország, Eltűnt Árpád-kori falu 6 - Máma falu

Rom sorozatomhoz meglátogattuk a balatonfűzfői, Mámai templomromot. Gyönyörű környezetben gyönyörű rom Balatonfűzfő, Jókai u. 37 szám alatt. Története: Máma falu feltehetően már a honfoglalás idején is létezett. A település neve egy - az ezredforduló táján született - görög nyelvű alapítólevélben szerepel, amely szerint István király Mámát a szomszédos…

Magyarország, Középkori szerzetesek 06 - Gyulafirátót, Premontrei rendi monostor

Egy érdekes romot látogattunk meg Gyulafirátót településen. A magyar történelemben jelentős rom a Kolostor utcában található. Gyulafirátót község nevét a Rátót nembeli Gyula leszármazóitól, a Gyulafiaktól nyerte. E nemzetség származására nézve megoszlanak a vélemények. Egyesek Kézaira és a Képes Krónikára hivatkozva állítják, hogy Rátolt és Olivér…

Ausztria, NEUSIEDL AM SEE, Tópart

Illmitz után itt mentünk ki a tópartra. A Fertő-táj gyönyörű. A kisváros a Fertő-tó északi partján fekszik, szép, rendezett utcái vannak. 1921 előtt Moson vármegye Nezsideri járásának része, Trianon után Ausztria Burgenland tartományának Nezsideri járásához tartozik. A tatárjárás teljesen elpusztította, azonban 1282-ig német telepesek ismét benépesítik…

Magyarország, Eltűnt Árpád-kori falu 11 - Hetye falu

Egy 1265-ös oklevél tanúsága szerint az Árpád-korban a falu mai közigazgatási területén öt kis település létezett. Ezek egyike volt Hetye. A település 1082 körüli időre, késő Árpád korra kelteződik, szabad nemesi birtokként, ahol ma is látható az Árpád-kori templom tornyának maradványa. Az évszázadok során több nemzetség és földesúri család birtokolta…

Magyarország, Tatabánya Szelim-barlang (Ősember barlang)

A barlang a feső triász mészkő vastag padjaiban a kőzet ÉK-DNy irányú törésvonala mentén, de a kőzetdőléshez is igazodva egykor kialakult forrásbarlang maradványa, mely a hegy tömegének kiemelkedésével vált szárazzá. Négy bejárata egy tágas, kezdetben 25-27 m, beljebb 10-12 m szélességű, 45 m hosszúságú csarnokba vezet, melynek magassága helyenként a 12-14 métert is eléri…

Magyarország, JÁK, Szent György templom

A Fertőről visszafelé látogattuk meg. Az egyik oldala még be volt állványozva. Nagyon szép, viharos történelmű látnivaló. Kulcsot és belépőt a templommal szemben lévő kis ajándékboltban lehet kapni. Az egykori jáki bencés apátság bazilikája a magyarországi román stílusú építészet kiemelkedő alkotása. A hazai középkori nemzetségi monostorok egyedülálló épségben fennmaradt képviselője…

Magyarország, Bölcskei tátorjános

Nagyon szép, természetes táj, Fokozottan védett terület. Érdemes idelátogatni és hallgatni a csendet... Nemzetközi Vörös Listás növényfaj: a tátorján. A Gyűrűsi-völgyrendszer egymással párhuzamosan futó szomszédos két mellékvölgye az 1,3 km hosszú Leányvári-völgy (más néven Ürge-völgy), és a 3 kilométeres Koplaltató-völgy, melyek nagy része Bölcskéhez tartozik…

Magyarország, Eltűnt Árpád-kori falu 42 - Fenék falu avagy Valcum Castrum

Balatoni átkelést biztosító római erődítmény, hajdani Festetich-birtok, lovarda (itt volt a híres fenéki Festetich ménes), itt született Szendrey Júlia. A területnek komoly történelme van. A középkori Fenék falu a Sármellékre vezető út mellett terült el. Királyi birtok volt. Fenék története az időszámítás elejétől keltezhető. A területen tovább élhetett…

Magyarország, Eltűnt Árpád-kori falu 24 - Mizse falu

Az 5-ös főközlekedési út 64. km-e után, a kőkeresztnél balra fordulva a földúton találhatóak a szabadon álló, keletelt, egyhajós, poligonális szentélyzáródású templom É-i hajófalának és támpilléres szentélyének megközelítőleg négy méter magas maradványai. A szentély támpillérei újabb kiegészítések. Alapja egy Árpád-kori, tatárjáráskor elpusztult templom…

Magyarország, Budapest, Vajdahunyad vára

2008. 05. 03-án, amikor az Állatkertben. A hely nagyon szép, megérdemli, hogy külön meg legyen említve. Rövid története: Az 1896-os millenniumi ünnepségek tiszteletére olyan épületegyüttest kívántak létrehozni a magyar fővárosban, amely „három dimenzióban” ábrázolja a magyar építészet ezeréves történetét. A 21 részből álló Történelmi Épületcsoport…

Magyarország, Eltűnt Árpád-kori falu 9 - Alcsab és Felcsab falu

Az Alcsabi templomromot Csabrendekből Nagytárkánypuszta felé indulva, a falutáblától kb. 1,5 km-re találtuk meg. Jobb oldalt találunk egy kis földutat a szántón, ami egy fás területhez visz. Ennek a facsoportnak a belsejében található az Alcsabi templomrom. A sűrűn benőtt templomból falmaradványok látszódnak, a templombelsőben és körülötte vastag omladék van…
Oszd meg ezt a blogot: MC BUBU utazási blogja

Facebook

Twitter

Viber

Messenger

WhatsApp

Telegram

Skype

Blogger

Flipboard

LinkedIn

Reddit

Buffer

E-mail

Gmail

Itt voltam!

Bakancslista

Útvonal

Az utazási blog készítője még nem hozott létre egyetlen nyilvános útvonalat sem!